| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot reseta softul telefonului meu nokia 6300, pentru ca nu mai stiu codul de siguranta, funda pentru raspunsul corect

Răspuns Câştigător
| Alexw2jj a răspuns:

Salut poti folosi Nokia software updater daca ai cablu de date, si trebuie sa ai bateria plina cand il schimbi(softul)

1 răspuns:
| LLTCATpRoduction a răspuns:

Mare greutate cu Nokia software updater iti faci treaba. uite link http://europe.nokia.com/support/product-support/device-software-update vezi sa ai bateria full.SA NU UMBLI LA TEL IN TIMPUL RESOFTARII.sa nu ai probleme cu netul.ca daca cade reteaua pa telefon...la service cu el.si de ce sa nu incerci sa il resoftezi tu? oricum daca te duci la service tot aia iti face.ti-l resofteaza.doar ca ei nu ti-l face cu Nokia software updater.ei un BOX (...) care iti baga ceva la contactele de la baterie si gata.am si eu din ala.e vreo milioane daca vrei sa iti iei.si ai mai multe modele de telefoane.le resofteaza singur programu.isi cauta singur cele mai noi actualizari.de soft. daca vrei incearca eu nu zic NU.doar ce pierzi?