| marius22x a întrebat:

Cum pot rezolva eroarea E05 la o imprimanta Canon mp250? Am încercat multe metode dar niciuna nu merge. sad

4 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Si eu am fix acelasi model de imprimanta imi face o mie de nervi cand incarc cartusele si da eroare (adica aproape de fiecare data).

Incearca sa :
1- Scoti si sa bagi la loc cartusele, eventual sa stergi cu grija si contactele daca sunt murdare
2. O pornesti si o opresti.
3. Faci o resetare. Ti-am pus link la video si la instructiuni mai jos :

https://www.youtube.com/watch?v=ekNLsqI2wuo

https://gadgeturi-it.blogspot.com/......p-250.html

Faci pasii astia de mai multe ori si eventual se repara.

| ancaval a răspuns:

Dai print la un document de FOARTE multe ori până își dă drumul singură.
La un moment dat o să îți apară să dai pe butonul cu linii verzi sau pe butonul color/alb negru, vezi ce apare pe desktop.
E aiurea eroarea asta, stai și 20 de minute să scoți o foaie.
Altă variantă eu nu știu, probabil trebuie ceva instalat (prea complicat și prea aiurea).

| ancaval a răspuns:

Cineva mai sus îți zice să scoți cartușele, mai bine NU. Tocmai dacă le scoți, îți dă eroare. Am observat asta la mine.
Trebuie să încerci să printezi până când se pornește singură.

| Adrian5575 a răspuns:

Am avut si eu una la fel la munca. Mi-a mancat zilele. Am cautat o gramada de tutoriale pe internet si abia reuseam sa o fac sa mearga dupa ce schimbam cartusele. Pana la urma i-am spus sefului ca nu mai merge facuta si sa o arunce. Ce m-am mai bucurat atunci laughing