| Ionut1983 a întrebat:

Cum pot sa aflu cu ce aparat a fost facuta o poza?

De ex. daca ati auzit de Panoramio, dupa ce uploadez o poza si apoi dau clic la Informatii suplimentare imi apare pe langa acest lucru si alte detalii despre poza, ex: distanta focalizare, daca a fost utilizat blitz etc.

Exista vreun program cu care pot sa aflu acest lucru fara a trebui sa uploadez pe Panoramio?

1 răspuns:
| madaa_9439 a răspuns:

Daca ai in calculator Microsoft office picture manager (File->Properties si acolo iti apar in partea dreapta toate informatiile)

La fel si Photoscape.in colt, dreapta sus, are un buton pe care scrie exif si face acelasi lucru.

daca nu iti plac poti incerca cu un search pe google sa cauti programe pentru exif.