| Paraschivstefan10 a întrebat:

Cum pot sa am si eu mai multi mb/s la internet? Chiar daca sunt cu wi-fi chiar daca sunt cu cablu in laptop degeaba. Am la upload 600kb/s Urasc asta, am m s mare cand parintii sunt pe telefon, am ping mare in jocuri si vreau si eu net mai bun. am un Intel dual band wireless ac 3168, si net de la romtelecom. Cine ma ajuta, va rog?

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Schimba-te si tu pe UPC sau Nextgen deoarece romtelecom e foarte cunoscut pentru tepele de platesti 100mb/s si primesti net de cativa kb/s...

| Stefan_Yannis_1994 a răspuns:

Salut,Am Și Eu De La Telekom, Și Mie Îmi Merge Greu, Caută Pe YouTube Cum Sa Mărești Viteza La Internet și Vei Găsi, Încearcă Ceva, Mie Mi-A Mers

| Balint_Paul_1998 a răspuns:

Eu iti recomand sa iti opresti wifi-ul si vei avea o viteza mai mare de descarcare

| Apollo007 a răspuns:

E foarte posibil sa fie din cauza cablului. Eu am patit asa ceva cu RDS-ul. Aveam placa gigabit, ruter gigabit si nu ajungeam in viteza care trebuie nici macar in teste. Am schimbat cablul dintre ONT-ul lor si routerul meu si acum merge super. Cablul vechi folosea doar 4 fire si ai nevoie de 8 pentru conexiunile gigabit. Atentie e valabil pentru fibra optica. Daca ai altceva...

| gelu1970 a răspuns:

Cauti o firma furnizoare de net serioasa.

| Paraschivstefan10 explică (pentru Stefan_Yannis_1994):

Nu o sa umblu la setari... e o prostie.

| Paraschivstefan10 explică (pentru Apollo007):

Ai mare dreptate cu asta. dar nu am fibra optica...

| Apollo007 a răspuns (pentru Paraschivstefan10):

Ai 4g in zona unde locuiesti? Azi cei de la telekom au lansat 2 optiuni cu 4g nelimitat cu doar 5 sau 6 euro. Poti folosi un telefon cu 4g sau un router wireless cu 4g si vei avea viteza mult mai buna pe internet.