| Ancutaa2001 a întrebat:

Cum pot sa fac sa imi mearga sonorul la laptop la windows 7? Am instalat windows 7, si toate cele pentru sunet, dar nu merge!
Si cand am intrat pe DirectX Diagnostic Tool la SOUND imi scrie la NOTES:
1. This computer cannot play audio because the Windows Audio Service is not enable. Enable the service using the Service Management Console.
2. No sound card was found. If one is expected, you should instal a sound driver provided by the hardware manufacturer.

3 răspunsuri:
| Bisbiavatar12 a răspuns:

Incearca sa descarci de pe internet programul "Driver Booster"
Iti actualizeaza toate drivere la ultima versiune. Asa am facut si eu cand am avut aceeasi problema ca a ta si a mers.

| Alex007xD a răspuns:

Salut, iti recomand:
- Sa iti updatezi placa video la ultima versiune
- Sa iti descarci de pe internet programul "Driver Booster". Acel program iti updateaza absolut toate driverele din laptop. Il poti descarca aici: http://www.iobit.com/en/driver-booster.php
Desigur, acest program, ca oricare altul, e trial si trebuie cumparat. Eu am gasit un key pe internet si face programul valabil pana in 2018: 6BCA2-00A17-7B3E8-453B4

Mult succes!

| VasileCacanei a răspuns:

Intra la services ( da-i search in start cu "Services" ) si cauta acel service pe nume "Windows Audio" si da-i enable.