| DubAtomic a întrebat:

am si eu o intrebare: Acum cateva zile mi-am reinstalat windows xp-ul are service pack 3, si nu merge sonorul. Am dat click pe >Start- >Run- am scris dxdiag >- sound. Acolo nu mi-a aparut nimic, doar : "No sound card was found. If one is expected, you should install a sound driver provided bythe hardware manufacturer." OK, am bagat CD-ul cu placa si am dat instal, dupa care mi-a aparut o eroare: " Setup has detected that the Service Pack version of the system is newer than the update you are applying. There is no need to instal this update." Va rog sa ma ajutati! Ce sa fac?

1 răspuns:
| bitihacy a răspuns:

Intra pe siteul producatorului al placii de sunet si downloadeaza de acolo driverul updatat.Se pare ca driverul ce il ai tu e mult prea vechi pentru varianta de windows ce ai instalat-o. Bafta!