| membrucac a întrebat:

Cum pot sa fac upgrade la windows 7 din 32 biti sa trec la 64 biti?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ala este update se poate face doar inlocuind Windowsul pe 32 cu cel pe 64.

Upgrade se refera la imbunatatirea mijloacelor hardware (prin achizitionarea unor componente sau unor sisteme mai performante).

Update se refera la actualizarea software-ului, prin inlocuirea partiala sau totala a lui cu variante mai noi, imbunatatite.

3 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Instalezi windows pe 64 biti, nu poti face upgrade de la 32 la 64.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Reinstalezi windows
ul si pui o versiune de 64biti, nu se face upgrade

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Upgrade este trecerea la alta versiune. Update este altceva. Ca sa treci la alta versiune trebuie sa descarci sau sa cumperi un win 7 (x64). Faci stick boot-abil cu win 7 si reinstalezi. La partitii, formatezi partitia C unde ai win pe 32 si il instalezi pe asta de 64 din stick.
http://inbuzunar.net/......windows-7/

In videoclip este win 8 dar tu adaugi imaginea iso al win7 (x64)