| andreistefan200413 a întrebat:

Mi-am pus windows 10 si am aflat ca nu pot sa selectez 64 sau 32 de biti si as vrea sa fac upgrade la 64 de biti se poate, sau ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| halogen001 a răspuns:

Cand se face upgrade, se pastreaza numarul de biti. Daca windows-ul de la care se face upgradarea e pe 32, atunci w10 va fi pe 32 biti.
Dupa se pastreaza licenta. Dupa upgradare se poate incerca o instalare curata pe 64 biti de pe un fisier iso si presupun ca se mentine licenta. Trebuie incercat. Daca upgradarea a fost pe 32, la o instalare curata pe 32 se mentine licenta. Trebiue de vazut ce se intampla la o instalare curata pe 64 biti.

| andreistefan200413 explică (pentru halogen001):

Eu am intrebat daca pot sa fac upgrade la 64 de biti pe windows 10.

| halogen001 a răspuns (pentru andreistefan200413):

Da, daca ai un w7 sau w8 sau w8.1 cu licenta si e pe 64 biti, upgradarea se va face tot pe 64 biti, adica windows 10 pe 64 biti.
Daca ai windows vechi pe 32 si faci upgrade, se va instala w10 pe 32.