| Ready a întrebat:

Cum pot sa formatez un Stick?
Fundita pentru cel mai bun raspuns.

7 răspunsuri:
| Dannyjj a răspuns:

Introduci sticul in usb, in my computer iti apare acel stick, click dreapta pe partitia(imaginea) stickului si dai format si dai ok pana la sfarsit (sau doar start).

| Dannyjj a răspuns:

Cateva modalitati de remediere:
Start -> Run, scrie regedit
te duci in aceasta locatie HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\StorageDevicePolicies
daca nu exista StorageDevicePolicies atunci il vei creea tu prin click dreapta new->key si numesti cu StorageDevicePolicies acum creezi in acest "folder" un fisier prin click dreapta new->DWORD(32-bit) value o numesti WriteProtect, dublu click pe WriteProtect si setezi 0 click ok si dai restart.

Sau uite aici alta modalitate.
http://techsalsa.com/......pen-drive/

| Ready explică:

NU merge sad imi zice the disk is write protected, ma poate ajuta cineva?

| Ready explică:

Tot nu mergesad
Stie cineva cum pot sa formatez acest sticksad?

| ghitu a răspuns:

Urmeaza pasii celor care au raspuns inaintea mea si i_ti recomand sa_formatezi ntfs din fat 32 (inainte sa dai format in fereastra care se deschide modifica si fat 32 in ntfs)

Răspuns utilizator avertizat
| vericika a răspuns:

Dupa ce conectezi stik'ul...deschizi my compyter si acolo unde ti se deschide stik'ul (cred ca e partitia F, la mine asa apare) dai click dreapta, jos de tot scrie format. dai click, ti se deschide o fereastra mica de formatare, dai start si gata se formateaza stikulhappy
sper ca ai inteles