| raulfeel a întrebat:

Cum pot sa imi setez cooler-ul sa aiba mai putine rotatii? al meu face un zgomot zdravan si vreau sa il setez sa ruleze la mai putine rotatii sa nu mai faca asa mult zgomot.

4 răspunsuri:
| RS4 a răspuns:

E foarte cald afara si isi creste rotatiile ca sa faca fata! cel mai indicat e sa il lasi asa si sa desfaci unitatea, sa o sufli bine de praf, mai ales radiatorul de pe procesor! bafta!

| moldovianu a răspuns:

Nu il poti face,ori il desfaci,il cureti, ungi sau iti cumperi altul, ceva mai de soi care e mai silentios!

| fly4love a răspuns:

Salut! incearca dar te sfatuiesc sa no faci! posibil sa ramai fara procesor! posibil sa ai ceva care iti solicita prea tare procesorul! vreun joc vreun program... incearca sa ii faci un sistem de ventilatie cu ceva rece! sau schimba cooleru poate ii prea putin pentru procesorul tau.

| SidaN a răspuns:

Downloadeaza speedfan si descresti din rotatii.