| csn20 a întrebat:

Cum pot sa maresc rezolutia unei poze? Am incercat in paint dar nu merge, mai rau se strica. Funda. happy

Răspuns Câştigător
| UnrefillableFeelings a răspuns:

Irfan view am folosit si eu.Il descarci http://www.irfanview.com/, incarci poza si pe bara de optiuni vei vedea optiunea "Image" (a treia de la stanga la dreapta). Click si iti vor aparea alte optiuni, dar ce ne intereseaza este "Resize/Resample". O rezolutie mai mare reprezinta mai multi pixeli, probabil stii deja, asadar ori selectezi din coloana de rezolutii oferite, fie selectezi manual, pentru Width (latimea) si Height (lungimea) valorile de care ai nevoie. Sper ca te-am putut ajuta, de urmezi pasii nu ai cum gresi.

2 răspunsuri:
| Wellfun a răspuns:

Prin PhotoScape e foarte uşor.
Sper că te-am ajutat.