| BlackHear7 a întrebat:

Cum pot schimba rezolutia unei poze la 640x480? Mentionez ca poza e mai mare..am incercat in paint dar nu se incadreaza toata imaginea, ce pot face si cum va rog frumos sa imi spuneti toti pasii,

Răspuns Câştigător
| FluTuRaS_2810 a răspuns:

Pai... eu folosesc PhotoScape. Mi se pare usor.

1. Ti-l instalezi.
2. Intrii in el, dai la Editor.
3. Bagi poza :D
4. Jos de tot, apare Home. apesi pe el
5. La home, Mai in dreapta putin, apare Resize si o sageata, in jos.
6. Apesi pe ea.
7. La : '' Width (Pixel) la a doua pui marimea pe care vrei sa o pui.
Done!

Apropo, site-ul cu photoscape, mi s-a spus ca se gaseste :
http://www.photoscape.org/ps/main/download.php

Funda?

| eumadalineu a răspuns (pentru FluTuRaS_2810):

Iti multumesc si eu. Am avut mare nevoie de un astfel de program de editare.

1 răspuns: