| DanutTraian a întrebat:

Cum pot sa-mi deblochez laptopul? Am pus o parola si am uitat-o.

15 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Reseteaza parola de Administrator in Windows, fara a cunoaste vechea parola. Incearca! Intra in meniul Start --> Run, tasteaza CMD si apasa Enter. Apoi scrie comanda "net user USERNAME password", unde username este userul a carui parola doresti sa o schimbi, in cazul tau administrator si password este parola dorita. O sa ti se ceara sa introduci parola de 2 ori. Daca doresti sa o stergi (lasa userul neparolat) da click pe Enter cand iti va spune sa introduci parola.
Daca computerul e inchis si nu poti intra pe el decat cu parola porneste-l, apasa F8 si alege Safemode with Command Prompt Only. Acesta va boota in modul DOS unde poti reseta parola folosind comanda de mai sus.

Succes!

| Țurel_Mihai_1989 a răspuns (pentru neluL):

Nu merge nici asa

| laurentiu80 a răspuns:

Daca parola e pusa din bios trebuie sa il deschizi si ai sa gasesti o baterie mica pe placa de baza. o scoti o lasi vreo 5 minute apoi o bagi iarasi, cam asa se procedeaza

| αndï a răspuns:

Dupa ce restartezi calculatorul in boot screen apesi F8, o sa-ti apara o optiune prin care sa intri cu " safe mod "
din safe mode te duci in start, la run, scrii Command prompt sau CMD si dai OK.
Scrii acolo NET USER, dai enter si vezi ce apare in dreptul administratorului. Spre exemplu eu am la administrator andii, retin asta.
Apoi scrii " net user * " ( net user andii * in cazul meu ) si dai enter
o sa te intrebe de o parola. Cand scrii acolo nu iti va aparea nimic pentru ca scrisul e invizibil sa-i zic asa. Tastezi cu atentie noua parola si dai enter, apoi te pune sa o mai scrii odata, si dai iar enter. La restartearea sistemului iti va cere parola, cea pe care ai introdus-o ultima.
Daca vrei s-o scoti de tot intri in start, dai click pe poza, sau te duci in control panel la user accounts, si dupa ce vei schimba poza te ve intreba daca vrei sa schimbi parola... te descuri de aici happy

| Pumma09 a răspuns:

Re-instalezi windowsbatting eyelashes

| buburuza0111 a răspuns:

Salut si eu avut asa o problema si am sschimbat windowsu si se sterge toate documentele si programele din discu c

| Sorin_Broasca_1970 a răspuns:

Am un laptop mic care se numeste Acer, si nu pot sa al mai deschid, ca i-am uitat parola, ce trebuie sa fac.

| Yonutz_Robert_1989 a răspuns:

Cum pot sam deblocez laptopul

| Iulia_Grigore_1991 a răspuns:

Cum imi pot debloca leptopul?

| Stanciu_Florentina_1977 a răspuns:

Cum aflu parola de la laptop?

| Ouatu_Elena_1955 a răspuns:

Cum pot sa-mi deblochez laptopul? Am uitat parola.

| Porojan_Nelu_1974 a răspuns:

Am uitat parola si nul mai pot deschide parola de pornire

| PosaMariaSimona a răspuns:

Simona

| Balcan_Ileana_1974 a răspuns:

Cum pot sami deblochez laptopul nu mai stiu parola va multumrsc

| Petru_Blaj_1951 a răspuns:

Am un laptop parolat acum un an și am uitat parola. El este pe numele Ana Blaj soția mea și nu poate folosi laptopul Cum să procedăm. E-mail-ul soției este anablajdr@yahoo.com și tel. 0745253401