| allleeeee a întrebat:

Cum pot sa micsorez marimea unui fisier?
De ex. de la 300 kb la 250 kb.

Răspuns Câştigător
| Christian333 a răspuns:

Depinde de fisier.
Daca e poza o poti converti in alt format mai mic.
Daca e filmulet il poti converti sau ii poti micsora rezolutia.
Daca e altceva il poti arhiva cu 7zip si se va micsora cat de cat.
Spune ce vrei sa micsorezi sau macar ce extensie are.

7 răspunsuri:
| LucianGabriel a răspuns:

Prin arhivare cum s-a spus si mai sus.

| Mihai03 a răspuns:

Fa-l jpg daca deja nu este. Arhiveaza-l cu 7z la high compression.

| ionutz49 a răspuns:

Descarca winrar sau winzip si arhiveaza.

| The Epic Fail Guy a răspuns:

Downloadezi Winrar de aici

http://www.rarlab.com/download.htm si faci o arhiva.
Daca e vorba de o poza poti folosi Irfanview de aici
http://www.irfanview.com/main_download_engl.htm si salvezi poza la o calitate sau rezolutie mai mica.

| Daiana_1431 a răspuns:

Winrar?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca e program (*. exe*) poti folosi un criptor sau poti sa il arhivezi. Randament maxim il da mai ales la fisierele de tip text. De ex. din 1 GB poti sa faci doar 70mb. Deci...la mp3, nu are rost sa incerci foloseste criptare destul de complexa.

Alte răspunsuri