| mihalacher26 a întrebat:

Cum pot sa scriu si eu cu litere ciudate?

Răspuns Câştigător
| OaiaaNebuna a răspuns:

T referi la diacritice si simboluri cred. Daca e asa le gasesti la start jos.Click start in bara apoi ->>All programs ->> Accesories->>System Tools ->> Character Map.Acceasta aplicatie exista in toate calculatoarele. Sper ca te-am putut ajuta!

6 răspunsuri:
| Heng a răspuns:

Poti sa dai copy/paste de undeva sau sa pui tastura in limba chineza laughing. Alte metode nu stiu.

| CatalinOrzan a răspuns (pentru Heng):

Cum sa pun tastatura in limba chineza?

| Heng a răspuns (pentru CatalinOrzan):

Iti reinstalezi windows-ul si ai acolo 1001 de limbi.Alegi pe care vrei.Cred ca exista si chineza printre ele.laughing

| CatalinOrzan a răspuns (pentru Heng):

Cine isi reinstaleaza vindovsul doar pentru asta? :d:dbig grin rolling on the floorrolling on the floorrolling on the floorlaughinglaughinglaughing

| Kanghu a răspuns (pentru CatalinOrzan):

Iti iei un program de scris in chineza. Chinezii asta folosesc pentru a scrie cu caractere "kanji" pe computer.

| roxxxa a răspuns:

Unde sa scrii cu litere ciudate?