| dalv94 a întrebat:

Cum pot sa scriu un windows pe disc?

2 răspunsuri:
| florin1979 a răspuns:

Descarca un windows in format iso, apoi descarca acest program de inscriptionare de cd-uri/dvd-uri. CD BURNER-XP http://cdburnerxp.se/ro/home il instalezi, apoi il deschizi si dai make a iso file (in romana imagine iso-inscriptioneaza o imagine iso). cauti folderul cu windowsul, selectrezi de acolo fisierul.iso apoi dai sa ti-l copie pe dvd. e simplu de folosit acel program, are interfata intuitiva, iti dai singur seama ce trebuie sa faci. :P

| mickeyMT a răspuns:

Descarca orice windows vrei tu in format iso pe 32 bit( sau 86 -recomand) ori 64 bit( pe 64 e mai folositor daca ai mai mult de 4gb ram la calculator). Arata cam asa : '.iso'. Dupa asta, iti trebuie PowerIso. Cauti pe google si descarci, e gratis. Dupa ce ai instalat programul si il pornesti, bagi cd in unitatea optica si deja avand windows-ul descarcat, o sa scrie undeva in partea de sus "Burn". Click pe optiune si cauti fisierul respectiv cu extensia '.iso', selectezi viteza, si apesi pe burn. O sa iti creeze o copie proaspata de windows, care este butabil(aici depinde ce descarci tu). Poti sa cauti aici Windows 7 Ultimate daca vrei sa il descarci: http://www.youtube.com/watch?v=JQhGHqNWLEM
Mult succes