| Petrovic a întrebat:

Cum pot sa tai fundalul unei imagini pentru a ramane ca fisier svg sau ca logo pentru o firma?
Daca ma pueti ajuta, va dau link...

11 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1.Am experienta Photoshop cat de cat.
Poti utiliza instrumentul numit "Magic Wand", selectezi fundalul, si apesi DELETE happy. Acea unelta selecteaza intreaga parte dintr-o singura culoare.

3. Daca chiar nu reusesti, foloseste guma de sters.

Bafta, daca nu te descurci imi poti trimite mie imaginea.
O poti incarca pe un site ca: postimg.org!
2. Daca fundalul tau e mai complicat,iti recomand unealta "Magnetic Select Tool", se selecteaza automat conturul unui obiect, nu prea pot explica asa bine, dar dand injocurul fundalului asa cum iti doresti, apoi il poti sterge.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Chiar nu inteleg ce am zis acolo, dar sper ca intelegi big grin

| KillaNoFilla a răspuns:

Nu cred ca poti sa tai cu paint, trimite mai bine format png sau jpg

| Petrovic explică (pentru KillaNoFilla):

Cum va trimit?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Petrovic):

Intrati aici : https://postimage.io/
Selectati "Choose images", apoi selectati logo-ul.
Apoi imi copiati aici adresa URL a fotografii! happy

| Petrovic explică:

Am imaginea si vreau ca fundalul (alb) sa dispara.

| CosminDJ a răspuns:

Foloseste aplicatia ERASER, o gasesti pe google play e foarte usor de folosit, iar daca vrei sa iti creezi propriul logo poti folosi PICSART tot de pe google play

| Petrovic explică (pentru CosminDJ):

Eu vreau pe PC. Am deja un logo, dar l-am facut in Paint si are „spatele" alb.