| Daliana :) a întrebat:

Cum pot sa trimit un fisier arhivat cu poze pe yahoo? Fara sa stau sa atasez fiecare poza in parte... mereu cand incerc imi apare chestia aia, cum ca as fi depasit limita de 25 MB sau ceva de genul happy

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Pai daca este arhivat ce este asa de greu? dai dublu clik pe el si il trimiti pe messenger! Poate nu stii cei aia''arhivat''si te referi la un folder. Folder nu poti trimite pe messenger!
Sa-ti explicbig grinaca ai un folder cu mai multe poze in el atunci da clik dreapta pe folder si il arhivezi cu ce ai tu acolo, selectezi WinRar sau WinZip (depinde ce ai ca arhivator), apoi Add to archive.Asa vei avea un singur fisier pe care il poti trimite.
Sau:poti trimite direct pozele originale, toate odata din folder. Intri in folderul respectiv si selectezi mai multe poze.
Ca sa selectezi mai multe poze, ai 3 optiuni:
- apesi tastele CTRL+A si se selecteaza toate pozele.
- tii apasat tasta SHIFT si selectezi cu mouseul pozele dorite. Sunt selectate pozele la rind.
- tii apasat tasta CTRL si selectezi cu mouseul pozele dorite. Poti sa ei pozele pe sarite, nu neaparat la rind.
Dupa ce le-ai selectat, pur si simplu tragi pozele in fereastra messenger. Bafta!

3 răspunsuri:
| ταξιδιώτης a răspuns:

Daca pozele sunt in format jpg se trimit usor au capacitate mult mai mica decat cele in format bmp, arhivarea in cazul pozelor nu foloseste la nimic tot aceiasi mb vor fi

| Daliana :) explică:

Nu era vorba despre messenger, ca nu sunt afona big grin Era vorba pe mail happy