| Noname_4977 a întrebat:

Cum pot sa vizualizez un fisier RAR in microsoft word? Sau cum pot sa il transform ca sa il pot vedea in word notepad sau wordpad?

Răspuns Câştigător
| Gabidm a răspuns:

Depinde ce tip de fişier e în rar-ul acela.
Pentru că e o arhivă.
Deci, mai întâi trebuie dezarhivată : Click dreapta -> Extract Files Here sau Extract Files to... -> şi apoi aştepţi. Vei găsi fişierul unde ai selectat să ţi se dezarhiveze.
Apoi, dacă este fişier specific Word, îl deschizi pur şi simplu, sau îi dai Click dreapta ->Open file with... şi alegi Microsoft Word.
Ar trebui să meargă.
Succeswinking

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru a-l vizualiza trebuie mai intai sa-l dezarhivezi cu un program de genul WinRar. Succes si numai bine!

| tycy a răspuns:

Il dezarhivezi si continutul il deschizi cu note-pad sau word.pentru dezarhivare cauta pe net winrar