| Dragosgan a întrebat:

Cum pot scapa de reclamele care imi apar in timpul diverselor aplicatii,jocuri etc de pe Google Play(fostul Android Market), tin s mentionez ca iau aplicatii gratuite. Daca stie cineva cum fac sa nu imi mai apara reclamele acelea sa imi zica si mie, dau fundita!

3 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

De-asta sunt aplicații gratuite - ca să aibă reclame.
Când un serviciu este gratuit, înseamnă că nu tu ești clientul ci ești produsul vândut (către companiile care plătesc să aibă reclama pusă acolo).
În concluzie, n-ai nicio șansă decât dacă treci la variantă Premium (plătită).

Salut.

| Robert-Ioan_Capiu_1991 a răspuns:

Inchizi netul in timp ce rulezi aplicatiile pentru ca iti si consuma net aiurea din abonament, sau cauti aplicatia ad-free. Succes.

| Dragosgan explică (pentru Robert-Ioan_Capiu_1991):

Imi zici si mei cum pot inchide netul ca am prin Vodafone si ei imi dau intenet ca am abonament si nu stiu cum pot inchide pentru o perioada cand deschid aplicatiile netul?