| KaTTaLiN a întrebat:

Cum pot schimba in word 2010 textele cu ă si celelalte diacritice in cuvinte normale (a, s, t)?

4 răspunsuri:
| filipm2001 a răspuns:

Pai daca dai Ctrl+F iti apare casuta de gasire a literelor/cuvintelor. Selecteaza tab-ul "Replace" si in prima casuta scrii litera cu diactritice, iar jos la "Replace with" treci litera simpla si dai replace all. Si faci asa pentru fiecare litera in parte (s, t, a).
Succeswinking

| xXxRaduxXx a răspuns:

Apasa ctrl+h si dai la find: ă,î,ș,ț si apoi la replace dai:a,i, s, t si dai replace all

| Razvy92 a răspuns:

Apesi Ctrl+F iti apare o casuta si apesi in casuta respectiva sus la replace apoi scrie la Replace ă to a si apesi butonul Replace all

| Aecnav a răspuns:

Dai ctrl+f si o sa ai un tab 'inlocuire' si acolo se face treaba tongue