| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sterge administratorul la windows daca nu pot sa il accesez.Cand incerc sa il deschid imi spune the user can`t be loaded. Un singur user merge dar nu pot face nimic pentru ca este user standard si imi cere parola de la administrator, dar nu are parola. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Elisa a răspuns:

Reinstaleaza wondowsu`!

2 răspunsuri:
| alexmircescu13 a răspuns:

Contul de administrator nu se poate sterge (este built-in). Poti sa creezi inca un user, si sa-i dai drepturi de administrator. Apoi la restart te loghezi cu user-ul respectiv si poti sa faci ce modificari vrei. Succes!

| cornel2121 a răspuns:

Daca ai XP te duci în Control Panel>User Accounts>User Accounts>contul tau>change my account type si selectezi Computer administrator