| 이벨 a întrebat:

Cum pot sterge virusii de pe un stick fara a-l formata? Nu vreau sa mi se stearga tot ce am in el. Ce pot face?

Răspuns Câştigător
| Ratonu a răspuns:

Poti sa salvezi tot ce vrei tu in D si restul reformatezi ca virusi nu intra in D si esti sigura ca nu mai ai virussi in calculator (reformateaza cu un winows 7 original de recomandat)

5 răspunsuri:
| ταξιδιώτης a răspuns:

1.Copiezi fisierele nevirusate pe pc/formatezi.
2.Stergi manual fisierele infestate (autorun.inf; mmm.mp3.exe; fff.jpg.exe...mmm=muzica,fff=foto)
Prima varianta e buna.

| MMihai a răspuns:

Nu știu dacă este foarte corect, dar cred că poți pune antivirusul tău, să scaneze stick-ul.
Deci nu copiezi de pe stick în calculator, ci dai scanare cu antivirusul, la stick.

| VladimirPutin a răspuns:

Cu dr web

| TimaTI a răspuns:

Ai antivirus intra in el sterge virusi si apoi nu mai ai nicio problema[da-mi funda ca nu am niciuna]