| Lorenyk a întrebat:

Cum pot transforma un fisier "iso." in "avi." sau "wmv."?

15 răspunsuri:
| adi_7507 a răspuns:

Sa inteleg ca e DVD (*. vob)?

| adi_7507 a răspuns:

Dupa ce extragi continutul ISO-ului pe HDD (sau poate merge direct din iso, n-am incercat) poti folosi un convertor vob2avi.
Un exemplu:
http://www.leawo.com/video-converter/free-aviconverter.html

| Boby a răspuns:

Raspunsul este aici http://www.videotutorial.ro/? p=464

| Lorenyk explică:

Este un film. am cu ce sa-l vad, dar am nevoie sa il transform.

| Lorenyk explică:

Da, dvd

| kenzo a răspuns:

Extensia iso este a unei imagini al unui cd sau dvd virtual... de poate deschide cu mount image, magic iso si multe altele. avi si wmv sunt extensii pentru fisierele cu un continut video. de unde ai iso-ul ala si ce contine? daca imi dai mai multe detalii poate si raspunsul va fi mai precis!

| utilizatortpu a răspuns:

Dacă dai Explore pe DVD, vei găsi fişierele video, care pot fi deschise cu bsplayer foarte simplu. Problema este subtitrarea.Softul de transformare video e pe bani şi e prea complicat pentru tine, se înţelege după întrebarea pusă. Dar dacă intri pe www.kappa.ro, acolo la secţiunea Download găseşti şi softuri free.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Il poti pune direct pe cd cu nero, sau poti extrage fisierul cu ultra iso. ceea ce ai tu este, asa cum spunea si kenzo, o imagine nu o extensie, filmul il ai in interiorul acelei imagini.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poţi să-l deschizi cu nenumărate programe. Instalează-l p-ăasta: http://www.magiciso.com/download.htm Îl deschizi apoi (fişierul. iso) şi apoi mount image.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Merge cu http://www.magiciso.com/download.htm...si e chiar f simplu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti varza sa inventat demon tools

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lorenyk nu poti dezarhiva direct fisierul iso?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spuneti-mi si mie un site de unde sa descarc jocul freedom fighters 2 soldiers of liberty, va rog frumos.

| dee17 a răspuns:

Ai aflat raspunsul? si eu am aceeasi problema, iar cu magiciso nu reusesc

| jalcod a răspuns:

How to convert AVI to ISO