| Andreea9222 a întrebat:

Cum pot vedea daca o persoana este online pe Facebook DACA NU am la prieteni acea persoana? Multumesc

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu poți

| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti, atata vreme cat nu sunteti prieteni pe FB.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Benny e singurul care ti-a dat un răspuns BUN! Și complex, da.

Îi trimiti un mesaj (chiar daca nu o/îl ai in lista de prieteni), iar dacă îți răspunde, poti vedea cand e online. Doar atât trebuie să faci.
Dacă, din anumite motive, nu vrei să-i dai mesaj, atunci singura soluție e să îți faci un cont fake și să-l abordezi.

| Alverto a răspuns:

Cum a spus și Adry, nu poți.
Doar nu ești magician

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar dacă va adăugați reciproc pe messenger. Adică să trimiți mesaj și cealaltă persoană să accepte conversația, doar atunci vezi când persoana este online și apare cu "butonul verde", apare și în contacte pe messenger. Apoi ca să nu mai vezi, va trebui să intri în contacte, contactul în cauza, butonul"i" (informații) și remove. Asta dacă te referi la Facebook mobil, asta am sesizat eu care folosesc Facebook mobil.

O persoana chiar dacă este în lista de prieteni sau nu, însă tot va putea sa își ascundă vizibilitatea. Adică butonul verde nu va apărea, în schimb dacă ai o conversație activă mereu va apărea "activ în urmă cu 2 minute, 10 minute" și asa îți dai seama ca a fost online. Însă nu îți afișează în timp real când este online.