| anonim_4396 a întrebat:

Cum pun parola la calculator?
Multumesc anticipat.

5 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Intri in bios, adica cum se deschide calculatorul, nu lasi sa iti deschida sistemul de operare (windows, daca e windows), iti arata el ce tasta (una di F-uri e) sa apesi, iar cind ai intrat, te misti usor, cu Tab si sagetile, cauti acolo unde se afla optiunea pentru a pune o parola. Insa are o salbiciune, e o mica chestie de care cei ce stiu sa umble prin unitate se pot folosi pentru a trece de parola, asa ca, ai grija chiar si cu acea parola.

| Unique_8782 a răspuns:

Start -> control panel -> user accounts and family safely -> user accounts -> create a password for your account

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Start->Control Panel->User Accounts->Selectezi contul pe care scrie administrator si apoi-> Create a password

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sau... dai la start run scrii syskey, apesi update, bifezi password start-up si si bagi parola ...cam atat

| sabela a răspuns:

Buna! Am sa-ti spun pasii:
start-control panel-user accounts-user accounts-computer administrator-create a password-type a new password(scrii parola)-type a new password again to confirm(scrii din nou parola) la al treilea rand scrii ce vrei(asa ca o paranteza eu am scris pentru copilul meu sa invete mai mult) si dai clic pe create pasword.Nu uita parola pusa! Multa bafta!