| Bencze_Adalbert_1970 a întrebat:

Am un laptop Dell Inspiron 1525, nu l-am folosit de mult si nu mai stiu parola. Nu stiu cum sa intru in calculator, ca sa-l anulez
. multumesc anticipat.

3 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

ANULEAZA PAROLA DIN WINDOWS (ORICE VERSIUNE) cu Lazesoft Recover My Password de aici http://tiny.cc/97q3gx il instalezi pe o cheita USB. Versiunea gratuita a acestui program poate fi folosita pentru a crea un CD sau stick USB bootabil care contine soft-ul necesar pentru a reseta o parola de Windows. Dupa instalarea si pornirea programului, se alege optiunea Burn CD/USB Disk care va oferi instructiuni simple pentru a crea mediul de recuperare dorit. Pentru a reseta o parola uitata, calculatorul trebuie pornit folosind stick-ul USB sau CD-ul creat, din primul menu se alege Lazesoft Live CD, apoi Password Recovery, Reset Windows Password, Reset Local Password. Se selecteaza utilizatorul a carui parola trebuie schimbata, se apasa Next si apoi pe butonul Reset/Unlock. Va fi afisat un mesaj care confirma succesul operatiei, iar calculatorul poate fi repornit. Utilizatorul se poate conecta fara a introduce o parola si va putea stabili o noua parola din panoul de control.
Succes!

| Florian_Geany_1972 a răspuns:

Schimba windosu

| Florian_Geany_1972 a răspuns:

Si eu am laptop, e cu parola, si daca nu bagi parola nu merge, asa ca daca ai un prieten, roga-l sa iti da un CD cu windos!
Mult succes!