| Lucica_Doina_Timariu_1965 a întrebat:

Cum pun pozele din aparatul foto in calculator

3 răspunsuri:
| SilviaDulcik a răspuns:

1. Conectati camera la calculator prin intermediul cablului de date care a venit odata cu camera sau unul care se potriveste, la un capat intra in mufa de date a camerei, celalalt capat intr-un port USB de la calculator.
2. Ori se deschide camera singura ori trebuie sa apasati pe butonul de pornire a camerei.
3. Camera se transforma intr-un dispozitiv de stocare.
4. Fisierul de pe camera, cat si de pe cardul de date din camera se vor afla in "My computer" la rubrica "devices with removable storage".
5*. Va sfatuiesc sa copiati pozele sau filmuletele de pe camera sau cardul camerei pentru a reduce cu mult timpul de copiere.
** Copy, nu cut.
Dupa care puteti sterge ce se afla pe card. Repet, acest mod este mai rapid si mai sigur.

| Sheldon a răspuns:

La aparatul photo trebuie sa ai un cablu de date si prin intermediul acelui cablu transferi pozele .....sau daca aparatul photo are card micro sd atunci scoti cardul si bagi intr-un telefon si tot asa transferi pozele
Tre sa activezi usb mass storage sau stocare in masa

| vega358 a răspuns:

Cu cablul USB