| anonim_4396 a întrebat:

Cum repar asta?
http://postimg.org/image/mx7cp857h/

Răspuns Câştigător
| al3xander a răspuns:

Este o problema de la HDD. HDD-ul are un sistem numit S.M.A.R.T. care trimite detalii windows-ului despre starea lui si atunci cand problemele sunt grave iti arata mesaje de tipul asta: te atentioneaza sa faci back-up la date pentru ca este posibil ca HDD-ul sa moara in cel mai scrt timp. singura rezolvare este sa schimbi HDD-ul.
pentru a ascunde mesajul apasa iconita de la windows + "R" (run) -> scrie "gpedit.msc"-> ENTER -> intra la "Computer Configuration\Administrative Templates\System\Troubleshooting and Diagnostics\Disk Diagnostic" -> dublu click pe "Disk diagnostic: configure execution level" si seteaza-l pe "Disable".

1 răspuns:
| shannygelu a răspuns:

Schimba hardul