| Balaban_Robert_1996 a întrebat:

Cum reusesc sa ster elemente pentru a putea instala aplicatii sau adauga muzica pe Samsung GT-S5229 (Star 3) avand in vedere ca am card de 4gb.Incerc sa schimb ringtone-ul si imi cere sa bag sunetul care are 300kb in telefon dar nu am memorie.Incerc sa accesez opera dar imi spune ca trebuie sa ster din elemente.

2 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Te duci in "setari"- "memorie" - "memorie implicita" (sau ceva de genu) si alegi pe rand ca tot ce faci pe telefon sa se salveze pe CARD. (ex. te intreaba la fotografii, unde vrei sa le slavezi (telefon sau CARD). Dupa, conectezi telefonul prin cablu USB la PC, el vede automat cardul si transferi tot ce vrei, atat de pe PC in telefon cat si invers.

| Balaban_Robert_1996 explică:

Am muzica bagata pe card dar imi cere sa o pun in telefon daca vreau sa o am la ringtone..melodia are 25kb si cand incerc sa o pun in telefon scrie memorie plina..am sters cache din browser si toate fotografiile si jocurile..restul sunt de la telefon.ce sa mai fac?