| βeĺBŷŷ a întrebat:

Cum sa descarc pozele de pe un aparat foto digital Sony pe calculator?
Am nevoie de raspunsuri urgent.
Dau FUNDOI!

Răspuns Câştigător
| dublud a răspuns:

Iti trebuie cablu de date. daca nu ai scoate cardul de memorie din aparat si cauta la calculator intrare speciala pentru carduri. e lunga si subtire.
sucees

3 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Vezi aici : http://www.nodevice.com/driver/DSC-P41/get40082.html deasupra la "Description", in dreapta, iti apare "Download". Scri numarul din imaginea aia in casuta si dai "Download". Dupa ce ai download-at aia, o dezarhivezi undeva si apoi iti vor aparea doua noi fisiere ("usbdrven" si "DriverUpdaterSetup-1. 2. 0. 2077_multilang") dupa care dai dublu click pe noul fisier "usbdrven", selectezi locatia unde vrei sa iti bage fisierele pentru driver si dai Unzip. Intri in locatia unde ai dat sa iti salveze fisierele pentru driver si deschizi "Setup", iar apoi urmaresti pasii.
Cand instalezi driverul, camera NU trebuie sa fie conecatata la PC. Dupa instalare iti va cere sa repornesti computerul, iar dupa repornire vei putea sa conectezi aparatul la PC si ar trebui sa ti-l recunoasca.
P. S. Ca sa dezarhivezi vei avea nevoie de WinRar http://download.kappa.ro/action__file/action__license/id__5/file__208 (dai pe "Sunt de acord" si iti va incepe download-ul, dupa care il instalezi) sau o versiune mai noua.
Daca mai ai nelamuriri, sau nu ai inteles ceva, sa postezi si sa imi dai un mesaj privat pentru ca nu stiu daca o sa ma mai uit la aceasta intrebare.
Sa ai o zi buna!

| βeĺBŷŷ explică:

MULTUMESC tuturor!

| LorrexD a răspuns:

Ai nevoie de un cablu de date, daca nu ai, scoate cardul si baga-l intr-un cititor de card, daca nu ai nici cititor, uitate sa vezi daca nu ai intrare speciala pentru carduri.
Baftaa!