| Yoana3 a întrebat:

Am un aparat foto Sony mi-am bagat pozele pe calculator si de pe calculator pe telefonul meu Samsung dar nu merg pozele si zice ca sunt neacceptate. Funda

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Sunt enorme! Trebuie sa fie mazim 1600 x 1200. La tine sunt de 3 ori mai mari! Optim pentru a le incarca trebuie sa le faci de 340 x 320. Bagi poza cu poza in Paint si le redimensionezi la valoarea 340 x 320.cu aproximatie (nu este nici o problema daca sunt putin mai mari), si apoi le salvezi in format jpg ->dupa aceea le incarci in telefon. (uite poze special pentru telefonul tau aici http://www.umnet.com/mobile-wallpapers/0-2347-0-000-0 sa-ti faci o parere la dimensiune)

2 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Ce marca e telefonul? Samsung...ce model? Ce format sunt pozele? ce dimensiune au? Vezi ce format suporta telefonul tau! Micsoreaza-le in PAINT si apoi descarca-le in telefon. Din Paint le salvezi in format jpg.

| Yoana3 explică (pentru neluL):

Samsung corby s3650, dimensiunea 4320x3240, format jpg

| neluL a răspuns (pentru Yoana3):

Sunt enorme! Trebuie sa fie mazim 1600 x 1200. La tine sunt de 3 ori mai mari! Optim pentru a le incarca trebuie sa le faci de 340 x 320. Bagi poza cu poza in Paint si le redimensionezi la valoarea 340 x 320.cu aproximatie (nu este nici o problema daca sunt putin mai mari), si apoi le salvezi in format jpg ->dupa aceea le incarci in telefon. (uite poze special pentru telefonul tau aici http://www.umnet.com/mobile-wallpapers/0-2347-0-000-0 sa-ti faci o parere la dimensiune)