| florinflo a întrebat:

Cum sa fac un Receptor Infrarosu pentru tv turner, nu mai am receptorul original? si nu pot sa folosesc telecomanda!

Răspuns Câştigător
| ovidiuionita a răspuns:

Salut.
Tot ce ai nevoie e de un LED infrarosu, care-l poti cumpara de la un magazin de electronica specializat, si-o mufa ca cea care era pe receptorul original, care o poti cumpara din acelasi magazin.
Nu are nimic special receptorul, doar un led infrarosu. Important e sa-l conectezi corect, plus la plus, minus la minus. Singurul lucru care poate merge prost daca-l conectezi gresit e sa se arda ledul infrarosu.
O zi buna.