| PaulaAndreea12 a întrebat:

Cum să îmi actualizez sistemul de operare la tabletă? ( Samsung Tab 3 )

Răspuns Câştigător
| Bogdan70001 a răspuns:

Nu mai ai ce sa actualizezi la tableta aia.Este deja extrem de veche si nu mai primeste update-uri de mult timp.Imi pare rau dar asta este adevarul...
Funda?

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca ai facut-o dupa cumparare, nu mai poti. Doar daca apar actualizari pe sistemul de operare pe care il ai.

| Trioda a răspuns:

Este ceva cu tableta ta?

Mai intai trebuie sa te asiguri ca sistemul tau din tableta, adica procesorul si memoria..suporta noul sistem dorit a fi instalat, sunt compatibile etc!
Deoarece daca nu ai memorie suficienta sau procesorul etc..reusesti doar a obtine o tableta care poate, va porni..si atat. se va comporta precum un melc..raspunzand la comenzi greu..etc. regretand ca ai avut proasta inspiratie de a efectua operatia.
Recomand contacteaza o firma sau persoana care chiar stie ce face,iti da garantia ca totul va fi ok,tableta suporta update si va functiona si merita operatiunea de update a la o varianta suportata de configuratia tabletei tale.
Deoarece de aici intervine partea neagra a problemei.
adica la o instalare upgrade,firmware etc soldata cu insucces si la revenirea la varianta anterioara,( downgrad). acesta se poate face cu mult mai greu decat upgrade, si nu intodeauna cu succes, deci risti sa pierzi si ce ai, mai laes daca incerci TU sa iti faci ugrade singur tabletei tale., plus ca se impun inainte si cateva operatii preliminare inainte de upgrade, pentru ca in caz de..etc...
Deci..gandeste si mult succes!