| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa iti faci o pagina de internet

Răspuns Câştigător
| kinkyk a răspuns:

Http://w3schools.com/ de pe site-ul asta ne dadea profu teste la facultate :D

12 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

1. Iti iei (cumparat sau gratuit) un nume de domeniu
2. It cauti un server pentru hosting, adica pe care sa-ti postezi / rulezi site-ul
3. Iti faci toata structura site-ului, incarci pe server si-l activezi

| monicaclaudia a răspuns:

La Cabanova iti poti face un site in flash foarte simplu.
Pentru cei care nu se pricep sau vor ceva usor este o solutie buna si daca vrei sa faci o pagina web, trebuie sa ai niste cunostinte minime despre crearea lor. dar... daca vrei sa incepi pas cu pas, fa asa: foloseste programul Macromedia Dreamweaver. Dupa ce faci rost de el, cauta pe google: "Free Templates".(pagini gratis) - site-uri deja facute. Dupa ce le tragi in calculator, le deschizi cu Macromedia, si le modifici.
https://www.blogger.com/start
http://download.kappa.ro/action__file/id__4951

| Adry a răspuns:

Inveti HTML si putin CSS. Astea sunt cunostintele minime pentru a face un site simplu.
recomandare : www.tutoriale.far-php.ro (material de studiu).
@Bula. Nu exista domeniu gratuit in schimb subdomenii gasesti destule. ex: numesite.dap.ro (www.dap.ro) sau numesite.lx.ro (www.lx.ro); si multe altele.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Usor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Http://www.webgarden.ro si iti faci o pagina de internet pe gratis foarte simplu!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu cum se face da astea pentru mine vb chineza laughing glumeam dar iti pozi face cel mai simplu cu a zis kinky. am facut 2 ani de info si am luat aur pe tara asa ca stiu ce vvb!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu sa fac o pagina de internet

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Va rog spuneti-mi cum sa-mi fac si o pagina de internet pls pls pls

| Palcau_Gigi_1971 a răspuns:

Http://www.forumgratuit.ro/ - crezi in maxim 10 minute e rapid si bun!