| Antaury97 a întrebat:

Cum sa-mi inregistrez ce am pe desktop (un joc dat pe fullscreen)cu ce program, si cumm sa-l fac sa inregistreze cu FPS maxim(sa nu se vada deloc sakadat)
DAU FUNDA!
pentru un rasp. bun si amanuntit!

Răspuns Câştigător
| mdany a răspuns:

Pai din cate am citit pe niste siteuri ai putea inregistra cu o camera WEB care sa aiba vizibilitate foarte buna, daca intelegi ce vreau sa zic sau ai putea incerca cu programul acesta: Fraps sau siteul www.Fraps.com. Acuma bine versiunea este demo si are unele limitari sau ai putea sa il cumperi. Bun acum sa iti explic:
- mergi la tabul MOVIES si ai grija ca setarile sa fie asa :Video Capture Hotkey: F9
- Full Size
- Record Sound – Detect best sound input
- Stereo
- Debifeaza cele 2 checkbox-uri (no cursor si no sync)!
Acuma daca intri in joc si daca vrei sa pornesti inregistrarea dai F9 si ca sa o opresti tot F9. Dar vezi ca trebuie sa ai spatiu destul in partitia in care se salveaza videourile si sa ai catiba GB liberi pentru ca atunci cand le salveaza nu le converteste. Si restul merge de la sine. Sper ca ti-am fost de folos. Ceao.