| 2ochiicaprui a întrebat:

Cum sa pui yahoo messenger pe telefonul mobil? am telefon samsung Gt- s5230 funda big grin

3 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Nu îi nevoie că o să te taxeze la trafic de nu îi bine(din cauza auto refresh-ului. Yahoo messenger nu ştiu să fie da meebo este şi pentru mobil; dar nu recomand. Eventual poți încerca următoarea aresă în care vei găsi messengerul, dar în browser nu aplicaţie separată:
http://m.yahoo.com/....../messenger
sau pagina simplă m.yahoo.com.Succes

| eXtreme21 a răspuns:

Cea mai buna aplicatie pentru telefon mobil cred ca este ebuddy, cu care te conectezi pe messenger, deoarece nu trebuie sa mai dai refresh paginii pentru a actualiza, ci functioneaza exact ca la messengerul de pe pc.
Un singur lucru trebuie sa mai stii.Pentru a te conecta pe ebuddy cu id-ul de messenger trebuie sa-ti faci si un id de ebuudy.E simplu, decat pui un id, o parola si id-ul de messenger pe care vei intra.
Sper ca am putut sa te ajut.

| TybyMarcanu_1181 a răspuns:

Iti faci cont pe android market si descarci aplicatia yahoo messengerwinking