| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa sterg ochelarii corect? Si ce solutii recomandati! Dau funda! Multumesc multt!

Răspuns Câştigător
| MihaiNicu23 a răspuns:

Pentru a sterge ochelarii corect cu sau fara solutii poti folosi metodele de mai jos: -Foloseste o solutie speciala pentru ochelari si stropeste-i pe ambele parti, cu o solutie care nu afecteaza lentilele si nu slabeste rezistenta acestora. Aceasta solutie speciala se gaseste cel mai adesea sub forma unui spray pentru curatarea ochelarilor;
-Folosesti o laveta din micorfibra pentru a freca usor ambele fete ale lentilelor, pentru a indeparta petele si spray-ul de curatare a ochelarilor. De ce acest tip fr lsveta? E simplu pentru ca aceasta laveta din microfibra este realizata dintr-un material moale si fin, care nu zgarie suprafatele lentilelor si nu afecteaza deloc tratamentele acestora;

-Cand nu ai timp sa te duci sa cumperi o solutie speciala pentru curatat ochelari, curata-i doar cu apa calda si sapun de maini, preferabil fara parfum, apoi clateste-i cu apa calduta si sterge-i cu o laveta din microibra;
-Poti sterge ochelarii doar cu o laveta din microfibra, uscata, indiferent daca vrei sa stergi lentilele atunci cand sunt uscate sau dupa ce ai pulverizat cu o solutie pentru curatare pe ele.