| Roxxetteeeeeeeeeee a întrebat:

Cum schimb extensia de la windows movie maker ca sa pot sa-l vad in windows media player

4 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Ca sa vezi un fisier in windows media player trebuie ca acesta sa aiba formatul wmw, mp4 sau avi.
Daca nu poti vedea in niciunul din formatele de mai sus, atunci trebuie sa instalezi in pc un codec pe care il poti descarca gratuit de aici: http://download.cnet.com/Media-Player-Codec-Pack/3000-13632_4-10749065.html

| AdrianL a răspuns:

Ce windows ai? Daca ai vista, 7, 8 intra in control panel si in bara de sus din dreapta scrie folder options dupa care de acolo te duci la VIEW si acolo cauti si debifezi casuta hide extension from known file types.Videoclipului in cauza i va aparea un scris dupa de exemplu:.app.Dai rename si unde scrie.(extensia)dupa punct pui extensie de la windows media player m4a,mp3,.asf,.wma,.wmv,.wm.S-ar putea ca videoclipul sa nu fie suportat.

| vladutt a răspuns:

Intri in Windows Movie Maker(deschizi proiectul sau ce ai tu acolo), dai la fisier(sus-stanga)si apoi salvare fisier film, apoi il poti vedea in windows media maker.Nu il poti schimba din proprietati pentru ca el trebuie sa fie salvat ca film. Daca are extensia windows movie maker inseamna ca este salvat ca film.

| Flaviu_Lapusan_1997 a răspuns:

Poti sa schimbi din properties cu ce sa alegi sa il vizionezi.
sper ca te-am ajutat happy