| DarkMirror a întrebat:

Cum schimb fundalul si fontul cu care scriu in cmd?

4 răspunsuri:
| monstrulet a răspuns:

Daca vrei sa ramana modificarile si pentru cand rulezi pe alte calc, fa-i un shortcut la cmd si modifica de la properties la el cum vrei. altfel raman doar la calc tau modificarile

| Mădă0611 a răspuns:

Click dreapta pe bara de sus, apoi alegi Properties happy

| ORION5 a răspuns:

Sunt mai multe modalitati, dar ce-a mai simpla este sa dai click dreapta pe bara de sus si sa dai la Properties, si de acolo poti schimba multe inclusiv fundalul si fontulwinking, dar daca folosesti windows 7 eu ti-as recomanda sa folosesti Power Shell in loc de cmd daca lucrezi mult cu cmdwinking