| Mir_Vla_1995 a întrebat:

Cum schimb jack-ul la casti Sony MDR-ZX100B?

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Cu mana!

| Jipa95 a răspuns:

Taie-l si leaga firele la alt jack. Ar trebui sa mearga fara probleme.

| CMV1994 a răspuns:

Castile, in general au firul lacuit. ( Un strat de lac ) Daca firul castilor tale este lacuit iti trebuie neaparat ( musai ) un pistol de lipit ( letcon ) cositor si bineinteles o alta mufa sau poti folosi firul de la alte casti. Dar daca firul este lacuit in zadar incerci doar sa il legi de alt fir pentru ca nu va face contact.