| Luci25 a întrebat:

Cum schimb memoria virtuala? am windows 7 si imi da eroare la un joc am pus intrebare cum sa scap de eroare si mi s-a spus cum sa schimb memoria virtuala dar la windows xp nu windows 7 care il am eu

Răspuns Câştigător
| dadonexus a răspuns:

Memoria virtuala se imparte in 2 categorii :hdd(hard-disk drive) sau ram(Random-access memory).In cazul tau e vorba de ram care este insuficiet pentru jocul respectiv asta sau http://windows.microsoft.com/......ual-memory asta.

6 răspunsuri:
| Luci25 explică:

In nici un caz nu cred ca am memorie mica despre jocul cs 1.6 am memorie 4 gb si hdd 500 gb

| Luci25 explică:

Am 11 ani ce vrei nu ma lua cu configurare de hardwarelaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti-o schimbi degeaba(Computer Properties-->Advanced settings-->Performance-->Advanced-->Virtual Memory...cresti valoarea). Tot la fel sunt pasii si pe Windows 7 mai mult sau mai putin.
Numai daca adaugi memorie fizica se schimba situatia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce n-ai spus clar ce joc? La CS se rezolva daca alegi Compatibility Mode pe Windows Vista sau XP. Nu trebuie sa te complici cu altceva!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Counter-Strike e un joc foarte vechi! N-are Windows 7 nicio vina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sau de ce n-ai precizat ce configuratie hardware ai? ORICINE pleaca de la premisa ca tu n-ai memorie RAM suficienta!