| Triunghi a întrebat:

Cum scot Cardul de memorie de la telefonul meu? L-am primit de curand de la parinti cu cadul de memorie in el, vreau sa il scot si habar n-am. Are card, dar vreau sa iau melodii pe el si trebuie sa il scot.

P. S. e un Samsung GT-s5230 EDGE Quad Band.

Mai bine era cu Corby-ul laughing. Ma descurcam mai bine. Oricum e cam la fel. In afara de spate straight face... Plss help

Răspuns Câştigător
| andreeadragutza22 a răspuns:

A am eu tel din ala pai scoti bateria si si unde ai clamele alea acolo de la baterie ai si ceva acolo trebuie sa ai cardul meris fundita te imlorcrying?

5 răspunsuri:
| EuAli a răspuns:

Are un slot de card de memorie telefonul, si acolo, dupa ce ai dat jos chestia aia, apasa pe card(un pic mai puternic, dar nici prea, daca nu poti, roaga-i pe parinti)si apoi ti s-a ridicat cardul in sus. Ia-l si baga-l in computer(daca are cititor de carduri de memorie) sau in cititorul de caduri pe USB, separat.Trebuie sa fie stins telefonul ca se poate strica cardul de memorie(cand il scoti sau bagi cardul). Daca nu te descurci, eu recomand cablul de date pe care-l bagi intr-un slot al telefonului de microUSB si in portul calculatorului de USB.

| Isa a răspuns:

Bhai frate dar ce s-a prostit lumea asta nu mai stiu sa umble nici pe un telefon rolling on the floor

bha nu trebuie sa scoti cardul de memorie ca sa bagi melodii sau alte chestii

iti trebuie doar un cablu de transfer

si cardul se scoate dintr-o parte este o chestie pe care o deschizi si apesi cardul in jos si el sare in sus laughing

asta-i toata chestia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Paidaca nu poti ceai sa il scoti nu mai daca vrei sa il pui in alt telefon asa daca nu vrei lasa in telefon

| Triunghi explică:

@Isa, acest telefon nu are cablu de date. Iar cardul de memorie nu este in dreapta/stanga ca la celelalte. E sub baterie! Puteai ghici? Dar macar stii despre ce telefon e vorba? Inainte sa raspunzi informeaza-te [Aviz amatorilor]

| babzulily a răspuns:

Trebuie sa il apeasi cu o unghie in jos si el se deblocheaza si il poti scoate usor.baftawinking