| Smackdown a întrebat:

Cum se creeaza un joc?

30 răspunsuri:
| M4RK a răspuns:

Cu adobe flash player cred

| Smackdown explică:

Gen miniclip

| cd92 a răspuns:

Un joc complex sau o chestie gen miniclip?

| cd92 a răspuns:

Pai trebuie sa stii sa folosesti C++, FoxPro, Pascal si multe alte chestiiwinking

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti trebuie foarte multe programe pentru creara unui miniclip. Sfatul meu: nu te apuca. Decat sa nu-ti iese si sa stii ca ai pierdut TIMPUL degeaba. TIMPUL este PRETIOS.

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un joc se creeaza cu o versiune pe nume mm rpg.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa ai destule cunostinte...multe programe, memorie pe PC si un PC destul de bun.

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Expert in Pc-uri
2.Programele folositoare
3.Site de upload

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing Daca vrei sa faci un con gen miniclip nu iti trebuie decat un program. GameMaker 8! Te poti uita pe youtube la catev atutoriale si gatawinking Sper sa ti-am fost de folos!

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce joc vrei online sau normal? Daca vrei normal downloadezi creatergame.Ro, intri in el si dai nume dupa aia dai ok. Dupa aia iti da sa creezi ce vrei, creezi acolo cu linile elea cu ce vrei sa fii si... Desenezi. Dupa aia dai iar ok. Dupa aia iti da unde sa ti-l bage. Dai neaparat pe desktop.Iti pune tot felul de date pe desktop. Dai copy la toate si dai paste in starter. Dupa aia intri in starter si bagi e-mail. Dupa aia intri in e-mail si iti da sa creezi un site.Bagi numele site-ului si dai pe el. Dupa aia iti da sa scrii pe niste spati libere ceva scrii pe primul download si faci copy la starter. Dupa aia dai direct ok. O sa iti dea sa scrii un regulament si scrii regulamentul dorit. Dupa aia dai ok. Dupa aia iti da sa bagi imagini pe acolo sau daca nu vrei nu bagi mai bine nu bagi ca e complicat sa bagi. Dupa aia dai ok.Si se creaza site. Dai restart la pc.Intri pe google si scrii site-ul pe care l-ai facut si iti mai da un site acolo. Dai pe el si iti trimite un mesaj pe e-mail.Intri pe e-mail, il activezi si gata.

Alte răspunsuri
| metrix55 a răspuns:

Pentru a crea un joc trebuie sa ai cunostinte in programari si limbaje java, c++, si trebuie sa stii sa lucrezi cu programe 3D maya, 3Dstudio, si multe altele, o companie de jocuri folosesc maya si apoi programezi sunetul jocului si poveste jocului si le pui toate cap la cap prin niste limbaje Ex c++, java... dea acia lucreaza multi intr-o echipa ca trebuie sa faci cate ceva la un joc si e nevoie de timp si materiale dar daca esti in stare mult succes! am auzit ca uni pusti straini au creat singuri niste "jocuri'' dar cat de cat aratau bine SUCCES

| Frinculeasa_Dan_1968 a răspuns:

Vreau un joc de actiune gen tanki online