| RAY a întrebat:

Cum se face sa nu mai primesti cerere de prietenie de la nimeni pe Facebook?

9 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Mai Ray mai, nu știi tu sa umbli prin setări?

| RAY explică (pentru Lioana):

Dar nu apare, apare doar ca pentru toti si prieteni prietenilor, e eu vreau ca nimeni sa imi trimita

| Lioana a răspuns (pentru RAY):

Eh, asta e. Vei primi cereri de la prietenii prietenilor. Chiar așa multe primești?

| RAY explică (pentru Lioana):

E destul sa primesc de la cineva pe care il urasc

| Lioana a răspuns (pentru RAY):

Pai o respingi și gata. Știi că dacă respingi cererea cuiva nu-ți mai poate face alta cerere? Opțiunea de add nu-i mai apare.

| RAY explică (pentru Lioana):

Pai am respinso, dar poate afla nu?

| Lioana a răspuns (pentru RAY):

Numai dacă isi aminteste că ți-a făcut cerere și verifica starea cererii ei. Facebook nu anunță persoana respinsa că i s-au respins cererea.

| MentulaMagna a răspuns:

Dai la setari -> privacy -> who can send you friend requests

| RAY explică (pentru MentulaMagna):

Stiu aia, dar nu-mi apare ca nimeni sa numi trimita