| AnonimFaraPereche a întrebat:

Cum se face ss (screen shot) pe laptop?

Răspuns Câştigător
| XYZ02 a răspuns:

Tasta windows+Print Screen(Prt Scr) si se salveaza automat in explorer la sectiunea imagini/pictures.
Sau mai ai variant sa apesi doar Print Screen si apoi dai Paste in Paint, dar e mult mai usoara prima varianta.

8 răspunsuri:
| Clorox a răspuns:

Prntscr, de obicei se afla dupa tasta f12!

Răspuns utilizator avertizat
| m1dn1gh7 a răspuns:

Ai un buton in partea de sus a tastaturii, " prt sc ". Il apesi. Intri in Paint, dai CTRL+V si-ti va aparea. O salvezi. Atat!

| AnonimFaraPereche explică:

Am dat funda primului care a raspuns, insa va multumesc tuturor! :*

| LoryC a răspuns:

Apeși pe butonul PrtSc acolo unde vrei sa faci captura, după care intri în Paint, apeși CTRL+V și îți va apărea imaginea. După dai pe save în format jpg dacă găsești și e gata.
În cazul în care ai laptop, ții apăsat simultan pe butoanele windows și PrtSc și se va face automat captura.

| Iphone250 a răspuns:

Apesi pe un buton prtsc sysrq si dupa intri in paint si dai ctrl+v. Dupa aceea o salvezi

| Cristinaaa20 a răspuns:

Langa butonul AltGr trebuie sa fie altul cu PrtSc