| AleixD a întrebat:

Pe ce tasta poti face Screen Shot pe calculator? sau cum faci Screen Shot pe calculator?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai un buton PrntScrn în partea de sus a tastaturii. Apeși pe el după care poți intra în Paint, dai Ctrl (care e în partea de jos a tastaturii), și V simultan după care poți salva imaginea.

4 răspunsuri:
| Ragnarøk a răspuns:

Ai un buton deasupra la Insert. PrtSc SycRq se numeste, dar difera pozitionarea de la tastatura la tastatura. Dupa ce ai apasat butonu ala pe window-ul vrut, deschizi o aplicatie de editare foto si dai CTRL-v si salvezi.

Sau folosesti gyazo.com, mult mai simplificat si practic.(E o aplicatie)

Site-ul de descarcare ti-l gasesti tu.

| aLExaNdRuUUul a răspuns:

Foloseste gyazo.com, sau la tastatura mea am butonul deasupra la Insert.

| denisadr a răspuns:

Ai in partea de sus butonul PRT SC apesi pe el si intri in paint, acolo dau paste din butonul din stanga sus. Sper ca a te am ajutat :-)

| JohnJames a răspuns:

Deasupra butonului de "