| anonim_4396 a întrebat:

Cum se face un dvd/cd butabil? cu ce program?

Răspuns Câştigător
| agent003 a răspuns:

Ca sa faci un Cd bootabil, este necesar sa ai programa < ultraiso >, de exemplu ca sa faci un cd cu windows, tot folderul cu windows ii creezi o imagine iso, apesi click dreapta pe folderul cu windows, gasesti ultraiso imagine c-un disc, dai la el si dai create a cd/dvd imagine sau ceva de felul acesta, apoi dupa ce ai facut, apoi dupa ce ai arhivat totul in imaginea Iso, pui in unitate disc curat si dai pe Imaginea iso pe care ai facut-o ( click stinga)... si apoi astepti, pina se termina procesul.

3 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Cu nero, Power ISO sau magic ISO.Succese.

| shadovv a răspuns:

Nero

| Ade_5758 a răspuns:

Http://www.tacktech.com/display.cfm?ttid=297

Intri in nero - backup - copy cd

Atentie!

sa ai cd-u cu windows in unitate, si sa fii atent ca viteza de scriere sa fie la 24 sau 32 X...

Funda?