| anonim_4396 a întrebat:

Cum se face un Printscreen?

6 răspunsuri:
| vladvlad23 a răspuns:

Tasta PrtSc de susul tastaturii. Apoi Start ---> All Programs ---> Accessories ---> Paint. Si de acolo tii apasat Ctrl si apesi "v".

| Ervin a răspuns:

Recomand snapsaver. sau fraps

| REDSQ a răspuns:

Salut. Alegi suprafata la care vrei sa faci poza. Apoi apesi tasta "PRNT SCRN" asezata in rand dupa butonul F12. Dupa ce ai apasat, deschizi Paint (care se afla in START / PROGRAMS / ACCESORIES) apoi apesi CTRL + V pe suprafata alba si apare poza, dupa care o salvezi sub forma de JPG si o denumesti. Good Luck!

| whatevernvm a răspuns:

Tasta prt sc de desupra lui insert, intri in paint si dai lipire apoi salvezi pozahappy

| HellYeahChristine a răspuns:

Cauta la tastatura un buton pe care scrie "Print Screen" apesi pe el apoi te duci in Paint, click pe Edit apoi Paste.Salvezi si ala e print-ul happy