| D0zzz a întrebat:

Cum se face printscreen-ul?

Răspuns Câştigător
| Elizabeta022 a răspuns:

Apesi pe butonul de pe tastatura pe care scrie"Print Screen". Apoi dai start-all programs-accessories-Paint, apesi tastele Ctrl+V.SI GATA. sper ca am fost de folos!

4 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Ai un buton pe tastatura dreapta sus big grin. Dupa ctrl+c in paint si salvezi imaginea.

| Rockart a răspuns:

Apeşi butonul Print Screen/Sys Rq, intrii în paint şi apeşi Ctrl+V.

| ᾄᾗἷҭẓᾄᾄ a răspuns:

Downloadeaza PhotoScape si dupa ce ai facut printscreen, poti sa si editezi! happy Sper ca ti-am fost de folos.

| BiaAlexa24 a răspuns:

1. apesi tasta "Print Screen" (situata deasupra tastei "Insert")
2. deschizi "paint" (situat la START / All Programs / Accessories / PAINT)
3. dupa ce ai deschis "paint" dai click pe el si apesi "ctrl + v" (iti va aparea printul în paint)
4. acum trebuie sa salvezi - te duci in stanga sus pe file / save as... si apesi SAVE (nume poza iar sub nume selectezi JPEG)
FUNDA?big grin